Hobilerim

Masa tenisi

Neden masa tenisi oynamalısın!
Spin’i seveceksin, masa tenisinde her şey spin ile ilgilidir. Spin heyecan ve sevinç demektir.
Masa Tenisi samimi ve keyifli bir spordur. Masa Tenisi aynı zamanda vücudunuzu ve beyninizi yıllarca mükemmel durumda tutan fiziksel bir boş zaman aktivitesidir. Ancak düzenli çalışmak şart.
Dünyada yaklaşık yarım milyar Masa Tenisi oyuncusu var ve bu aslında diğer sporlardan daha fazla. Bu, yaşadığınız yere yakın bir Masa Tenisi kulübü bulma şansınızın yüksek olduğu anlamına gelir.
Yaş sadece bir rakamdır! Herkes için Masa Tenisi. Yarışmalarda 9 ila 90 yaş arasındaki herkese uygun yaşa veya sıralamaya göre sınıflar bulunmaktadır. İstediğiniz yaşta oynamaya başlayın ve hatta 60, 70 veya 80 yaşında eşit seviyede yarışın.
Masa Tenisi iyi bir beyin jimnastiği sunar. Taktikler maç sırasında beyninizin çok çalışmasını sağlar. Taktikler, hem kendi oyununuzun hem de rakibinizin oyununun gerçek zamanlı analizini gerektirir. İyi taktikler, işe yarayan ve kazanmanızı sağlayan çözümler bulmakla ilgilidir.
Masa Tenisi problem çözme ile ilgilidir. Düzenli olarak Masa Tenisi oynayın; bu kesinlikle beyninizi egzersizli ve iyi durumda tutmanıza yardımcı olur.
Masa Tenisi ekstrem bir spor değildir. Masa Tenisi maçları oldukça heyecan vericidir. Zorlu maç durumlarında adrenalin kanınıza pompalanır. Diğer sporlarda olduğu gibi adrenalin daha iyi performans göstermenizi sağlar ve harika bir duygu verir. Tabiki, özellikle kazandığınızda! Adrenalinin etkilerini kontrol ve optimize edebilirsiniz. Antrenmanlarda maç oyununu mümkün olduğunca sık simüle etmeniz gerekir.
Bir spor olarak Masa Tenisi’nin özelliklerine bakıldığında cinsiyetler arasında herhangi bir farklılık görülmemektedir. Mesela kas gücünün pek bir önemi yok. Bu sadece oyun tarzını biraz etkileyebilir. En iyi kadınlar, en iyi erkekler kadar iyidir.
Masa Tenisinde neredeyse hiç vücut teması olmadığı için yaralanma riski düşüktür. İçinde hareket etmek için kendinize ayrılmış bir alanınız var. Ayaklarınızı her zaman hareket ettirirsiniz, yalnızca küçük adımlar ve birkaç keskin dönüş. Isınma ve esneme konusunda ciddi davranırsanız, yaralanmalarla ilgili sorun yaşamazsınız.
Her ülkede eğitim için çeşitli kulüpler ve kurslar var. Yeni başlayanlar, temel tekniklere odaklanan hareketler yapabilir. Çoğu öğrenme, deneme/yanılma yoluyla gerçekleşir.
Masa Tenisi dost canlısı bir spordur ve diğer oyuncularla konuşarak çok şey öğrenirsiniz. Masa Tenisi kesinlikle sosyal bir spordur. Kulüpte aynı alanda antrenman yapan birçok oyuncu var. Sürekli rakip değiştiriyorsunuz. Turnuvalardaki takımlar maç başına farklı oyuncu karışımına sahip olur. Zamanla herkes birbirini çok iyi tanır. Arkadaş edinmek ve sosyalleşmek kolaydır.
Ben, ‘ben de’ dedim ve 68’imde başladım. Siz de yapabilirsiniz.
Gel ve bize katıl. Kadıköy civarında yaşıyorsanız ITVV’ye gelin, biz oradayız.
Timuçin Özsöylev

 

 

Scroll to top
Call Now Buttonhemen ara