TABLE TENNIS – OYNAMAK İÇİN NELER LAZIM!

Bu güzel sporla tesadüfen tanıştım. Arkadaşım Mehmet masa tenisi oynayalım dediğinde sadece eğleneceğimizi düşündüm. Masa tenisinde partner çok önemlidir. Size yakın seviyede bir arkadaşınız varsa şanslısınız.

Teşekkürler Mehmet!
İlk olarak bana bazı maçları kazanabilecek orta seviyeye ulaşabilmem için en az 3 yıl geçirmem gerektiği söylendi. O kadar beklememek için kendime bir yıllık program yaparak ders almaya başladım. IVTTA’ da Kenan koçun ilk 6 ayda bana öğrettiklerini ve sonraki 6 ayda ondan öğrenmek istediklerimi bu kitapta topladım. Bir yıl sonra koçumu yenmeyi hedefledim!
Teşekkürler Hocam…
Henüz bu sporla tanışmayanların vakit kaybetmemeleri için bu çalışmayı hazırladım. Sloganımız, ‘ben de’ olsun. Yaşınız kaç olursa olsun, masa tenisi oynayabilirsiniz. Bu kitabı okuyun ve kısa yoldan sizde başlayın, oynayın ve hatta winner olun.
Kazanmasanız da olur, oynamak yeter!
Benim gibi yeni başlayan veteranlar için derlediğim bu çalışma beş adet sosyal (masa tenisi hakkında, maç ne kadar sürer, rakibi anlamak, maç stratejisi, oyuncunun swot analizi) ve beş adet teknik (temel vuruşlar, blok ve kesme tekniği, etkili servisler, servis karşılama, atak ve smaç, maç ve antrenman öncesi ısınma) konuları ve ayrıca ilgili 20 adet videodan oluşmaktadır.
Burada özel bir teşekkür de ITVVA için. Her türlü zorluğa rağmen bize sürdürülebilir bir çalışma ortamı sağlayan Fulya hanım ve Ferit bey, çok teşekkürler.
Toplu teşekkürde ITVVA ailesine ve burada yeni tanışdığımız tüm dostlara. Çünkü, Masa Tenisi dost canlısı bir spordur ve diğer oyuncularla konuşarak çok şey öğrenirsiniz. Masa Tenisi kesinlikle sosyal bir spordur. Kulüpte aynı alanda antrenman yapan birçok oyuncu var. Turnuvalarda sürekli rakip değiştiriyorsunuz. Zamanla herkes birbirini çok iyi tanıyor. Arkadaş edinmek ve sosyalleşmek kolaydır.
Not: Hocam bana ne zaman ince ayar çekmeye başlarsa bende aynen konulara yansıtıp bu çalışmayı tamamlamış olacağım.
Tüm eski ve yeni masa tenisçilere gönülden selamlar…
Timuçin Özsöylev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top
Call Now Buttonhemen ara