TABLE TENNIS – SEVİYE ATLAMAK

Amacınız iyi bir Masa Tenisi oyuncusu olmak mı?

Bir veteran olarak başladınız altı aydan fazla çalışıyorsunuz ve artık başlangıç seviyesinden çıkmak mı istiyorsunuz.

Bunu yapabileceğinizi hissediyor musunuz? O zaman, doğal olarak orta seviyeye geçecek adımı atabilmek için nelere odaklanmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Şimdi artık; antrenman sırasında tekniğe, her türlü şut ve dönüşlerle nasıl başa çıkacağınıza dair anlayışınıza, vuruşlarınızı ayarlamaya ve otomatikleştirmeye, ayak hareketlerinizi doğru yapmaya ve temel taktikleri ve spor psikolojisini öğrenmeye odaklanmalısınız.

Orta seviyeye adım atmak, çalışmalarınızda bazı değişiklikler yapmanızı ve yeni beceriler elde etmenizi gerektirir. Artık oyunun zihinsel ve taktiksel kısımlarına, servis atışı ve geri dönüşlere, uzun ve oldukça hızlı top spin rallilerini yönetmeye ve daha uzun maçlar ve takım oyunlarıyla başa çıkabilecek fiziksel güce sahip olmaya çalışmalısınız.

Bu adımı atmak; çaba, zaman ve maliyet gerektirir. Ve ayrıca kararlılık ve özveri. Kolay değil, bu süreçte inişler çıkışlar, aksilikler olacaktır. Ara sıra kazansanız da daha çok kaybedip üzüleceksiniz. Bu sizi yıldırmamalı aksine kazanmak için hırslandırmalı ve yenebilme enerjisi vermelidir!

Başarılı olabilmek için bir strateji belirlemek ve ona göre eylem planı geliştirmeniz gerekir. Ve ayrıca, orta seviye için sahip olmanız gereken yeteneklere odaklanmak üzere koçunuzla yeni bir eğitim planı oluşturmanız önemlidir.

Tecrübenin yerini hiçbir şey tutamaz. Öğrendiğiniz teknikleri, geliştirdiğiniz yetenekleri ve tüm uygulamaları maçlarda test etmeniz ve onları daha ileriye taşımanız için sürekli şekilde turnuvalara katılmanız gerekir.

Çünkü, bundan sonra hocanızın öğrettiklerine rakiplerin öğreteceklerini de katacaksınız! Artık tek hocanız yok, çünkü tüm rakipler size yeni bir şeyler öğretecek ve yeni tecrübeler kazandıracaktır….

Timuçin Özsöylev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top
Call Now Buttonhemen ara